Harrold TV - telewizja internetowa

AGENCJA WYWIADU

PodróżNikon

HARROLD KONTRA ŚWIAT
nie bądź złem, nie powielaj zdziczenia
Harrold TV - telewizja internetowa facebook
HARROLD
KONTRA ŚWIAT

facebook

Tag: internet

pozycjonowanie

Umówmy się - dobrze zrobiona strona internetowa nie wymaga pozycjonowania. Strona, na której treść zmienia się często i jest napisana ręcznie, będzie zawsze mocno doceniana przez wyszukiwarki, w tym przez tę najwazniejsza czyli google. Nie zastanowiło cię, drogi włąścicielu strony, że najwyżej w pozycjach wyszukiwania znajdują sie blogi? Czemu blogi? Bo ich właściciele dopieszczają każdą literę na swoich blogaskach, publikują z konkretną częstotoliwością a ich teksty sa przemyslane, ciekawe i co najważniejsze - pisane ręcznie, bez kopiowania i kradnięcia treści z innych stron.

I to jest najważniejsze. Należy bowiem zrozumieć, że sztab programistów zatrudnionych przez giganta, jakim jest google jest dalece bardziej mądry, niż ty i twój ewentualny pozycjoner kiedykolwiek będziecie. Oni sobie poradzą z własną wyszukiwarką. Ty nie. Oni widzą, że kupujesz linki i próbujesz sztucznie budować popularność twojej strony. Wcześniej czy później google doprowadzi do sytuacji, w której agresywne pozycjonowanie przyniesie tragiczne dla kogoś kto takie działania skutecznia, konsekwencje.

NIECH MOC TREŚCI BĘDZIE Z TOBĄ
pozycjonowanie w googleZrozum zatem drogi właścicielu strony internetowej, że to, co świadczy o mocy twojego projektu informatycznego (a takim projektem jest strona www) jest treść, treść i jeszcze raz treść. To ona jest najwyżej premiowana przez google. To dzieki niej masz szanse pojawić się wysoko w wynikach wyszukiwania. Wyszkiwarki bowiem starają się z jak najlepszą dokładnością odpowiedzieć na pytania. Im mniej treści masz na swojej stronie, tym mniej szans dajesz wyszukiwarkom dopasowania twojej treści do wyników zapytań, które wpisują uzytkownicy. Sam, własną głupotą i lenistwem, wyrzucasz się z indeksu wyszukiwarek. Sam, na własne życzenie znikasz z możliwości bycia efektem wyszukiwania w sieci. Ale za to wolisz cwaniaczyć i budowac sztucznie ruch na stronie. Widzisz do czego zmierzam?

WIDEO GŁUPCZE !!
Google ma swoje marki, takie jak blogspot, google plus czy najważniejsza - YouTube. Od wielu lat przekonuję swoich znajomych a także klientów że obecność w YouTube wielokronie bardziej zwiększa szanse, na bycie dostrzeżonym i wyszukanym a także docenionym przez algorytmy odpowiedzialne za wyszukiwanie wyników w sieci. Efekt niestety jest mizerny - dzikość i nijakość polskich januszy biznesu daje efekt w postaci zupełnego braku obecności w gigantycznym portalu wideo związanym bezpośrednio z wynikami wyszukiwania w sieci. Dlatego w polskim podwórku YouTub'owym znajdziesz miliard filmów o kotach, ale tylko minimalną ilość przydatnych informacji przygotowanych przez firmy dla swoich obecnych i potencjalnych klientów

Czy warto zatem w ogóle inwestowac w pozycjonowanie? Oczywiście. Dobrze robione jest warte swojej wagi w złocie. Jednak wypozycjonowanie fatalnie zrobionej, z niewielką ilością treści strony jest katorgą i szczerze mówiąc osoby które sie tego podejmują powinny byc utylizowane, gdyż psują klientów dając im nadzieję, że coś co jest niemożliwe, ma sens. I robią to oni tylko po to by zarobić na cukierki. Bez sensu. Skuteczne i sensowne działania, które w ramach skrótu myślowego nazywamy pozycjonowaniem mają znaczenie tylko wtedy, gdy materia na to pozwala, czyli wtedy, gdy strona internetowa jest dobrze wykonana, nie jest klonem innej strony. Ma sens, gdy znajdują sie na niej treści oryginalne i ciekawe. Ma sens, gdy jest ona bez przerwy aktualizowana i wypełniana nową treścią. Bez tego pozycjonowanie nie ma sensu. I niech mnie żaden "fachowiec" nie rozśmiesza że jest inaczej.

czytaj dalej
pozycjonowanie

Czym jest prawdziwy hejt i jak na niego reagować

Jak świat długi i szeroki ludzie mają odmienne opinie. Są jednak tacy ludzie, którym życie sie tak bardzo nie udaje, że muszą jakoś swoją złość i smutek przelewać na innych. Część jest odważna i potrafi zmierzyć się ze swoimi emocjami, swoim odmiennym od grupy zdaniem w tzw realu, czyli na żywo. Jednak dużo większą swobode daje im ukrywanie się za zasłoną własnego komputera i za winklem serwera. Taki tchórz staje się dalece bardziej odważny. Czym więc jest hejt i jak sobie z nim radzić?

czytaj dalej
Czym jest prawdziwy hejt i jak na niego reagować

Jak wybrać stronę internetową

Masz prawo sie na tym nie znać, a wiele rzeczy które przeczytasz na forach i dowiesz sie od "fachowców" zapewne wprowadzą cię w błąd lub wprowadzą zamieszanie w twojej juz nabytej wiedzy na temat stron internetowych, tego co w nich ważne. Dlatego najczęściej dobrze jest zdać się na takiego wykonawcę, który potraktuje cię jak człowieka, a nie jak klienta i wyjasni, krok po kroku, dlaczego strona internetowa ma być taka lub inna.

czytaj dalej
Jak wybrać stronę internetową

JAK NAPISAĆ DOBRY TEKST NA STRONĘ INTERNETOWĄ I BLOGA

Nie jest sztuką założyć mało wartościowego bloga, czy stronę internetową z minimalną ilością tekstu licząc, że to mało ważne. Tekst jest w internecie najważniejszy. Pokusiłbym sie o stwierdzenie, że jest on na wagę złota. Istnieją dość proste zasady, dzięki którym przygotowanie ciekawego, wartościowego zarówno dla czytelników jak i dla wyszukiwarek tekstu, stanie się proste i łatwe.

czytaj dalej
JAK NAPISAĆ DOBRY TEKST NA STRONĘ INTERNETOWĄ I BLOGA

RÓŻNICA MIĘDZY BLOGEREM I DZIENNIKARZEM

Internet zdecydowanie zmienił sposób odbioru mediów. Z jednej strony ułatwił dostęp do treści alternatywnych wobec mediów tak zwanego głównego nurtu, z drugiej strony dał szansę pokazac swoją wiedzę, szanse i talenty tym, których nigdy nie chciano jako autorów w mediach drukowanych. W dużej mierze dzięki blogowaniu ci, którzy mają ciekawą wiedzę i interesujące przemyślenia stali się bardziej poczytni niż niejedna branżowa gazeta. Jednak bloger to nie dziennikarz. Często brakuje mu warsztatu, wiedzy prawnej, ale szybko się uczy.

czytaj dalej
RÓŻNICA MIĘDZY BLOGEREM I DZIENNIKARZEM

BŁĘDY NA BLOGACH

Wiem, że tekst o błędach na blogach znajdziecie w wielu miejscach w sieci. Przeanalizowałem część z nich i ze zdziwieniem stwierdziłem, że nie ma w nich wielu informacji, które wydają mi się oczywistymi. Dlatego pozwólcie proszę, ze podzielę się z Wami swoimi przemyśleniami w tym temacie. Wydaje mi się bowiem, że blogerzy z racji czy to wieku, czy zwyczajnego braku wiedzy popełniają sporo błędów na swoich nierzadko ciekawych przecież blogach.

czytaj dalej
BŁĘDY NA BLOGACH

 

Na językach

 

Napisz do autora

Pola oznaczone * są wymagane.
Zgodnie z brukselską głupotą informuję o obecności cookies mojej stronie aby móc lepiej nią administrować. Uwaga, używamy także html, php a nawet flash i java. Jeśli ta informacja budzi twoje obawy i strach oraz moczenie nocne, opuść tę stronę
|
|
|
|
|
|
|
Harrold TV - telewizja internetowa
|
|
|
|
|
|
|

Zdjęcia na stronie w większości pochodzą ze strony pixabay.com. Muzyka w filmach pochodzi natomiast od autora Jason Shaw, ze strony audionautics.com

Kopiowanie treści tylko po uzyskaniu zgody od autora i podaniu pełnego źródła.

Zdjęcia na stronie w większości pochodzą ze strony pixabay.com. Muzyka w filmach pochodzi natomiast od autora Jason Shaw, ze strony audionautics.com

Kopiowanie treści tylko po uzyskaniu zgody od autora i podaniu pełnego źródła.