Harrold TV - telewizja internetowa

AGENCJA WYWIADU

PodróżNikon

HARROLD KONTRA ŚWIAT
nie bądź złem, nie powielaj zdziczenia
Harrold TV - telewizja internetowa facebook
HARROLD
KONTRA ŚWIAT

facebook

W obliczu prawdziwego talentu

Zderzenie z prawdziwą, niewymuszoną sztuką, bez biletowanych wejść i specjalnych zapowiedzi zdarza się niezwykle rzadko. Tak rzadko, że czasami nawet nigdy. Oczywiście bywają tez sytuacje, w których czysty talent staje naprzeciw, i nawet jesli da ci w nos, nie zauważysz. Dlatego warto być na prawdziwe talenty wyczulonym . Mi ostastnio zdarzyło się być w takiej właśnie sytuacji. Gdzie? W Wyrach. Małym mieście koło Tychów.

Sobota jak zawsze i jak nigdy
Młodzi ludzie brali ślub, na który zostałem zaproszony. Musicie wiedzieć, że nie jestem zwolennikiem niczego, co jest związane z kościołem. Staram sie bywać tak daleko od jego funkcjonariuszy, jak to tylko możliwe. Ale nie wyobrażałem sobie odmówic bliskim towarzyszenia w tak ważnym dla nich dniu i chwili.

Ślub miał miejsce w kościele w wyrach w jedną z majowych sobót. Był wspaniały i podniosły, jak to mają w zwyczaju tego typu wyjątkowe uroczystości. Jednak jeszcze większego kolorytu całości dodała muzyka, która tego dnia otaczała zebranych, snuła się między nimi, przepływała niczym dźwiękowa mgła. A wszystko to za sprawą nieprawdopodobnego talentu organistki, która uświetnia wydarzenia religijne w tej świątyni. Oczywiśćie moglibyście powiedzieć, że w kościele należy się spodziewać organów i kogoś kto potrafi ich używać. Jednak tutaj był to poziom, z którym nie spotkałem sie nigdy wcześniej.

Talent Show wymięka
W takim miejscu jak kościół jednak rzadko spodziewamy się uniesień, szczególnie muzycznych. Jenak w tym małym, mało znanym kościele w Wyrach po raz pierwszy od dawna miałem do czynienia z prawdziwym, czystym, naturalnym talentem, którego ogrom wbił mnie w ziemię. Mała, skromna kobieta, która najwyraźniej nie ma świadomości tego, jak wspaniale potrafi łączyć swój talent muzyczny ze śpiewem wzbudziła we mnie wzruszenie. Bez dwóch zdań wytworzyła magię, która wzniosła na zupełnie nowy poziomy już i tak przecież podniosłą uroczystość.
Powiadam wam, wszystko co widzieliście i słyszeliście w programach typu talent show, nawet nie może się równać z tym, co usłyszycie w Wyrskim kościele. Oczywiste jest, że zapewne nie zawsze będziecie mieli okazję tam bywać, szczególnie gdy tak jak ja nie macie poważania dla instytucji kościelnych. Jednak wtedy zignorujcie religijne bzdury i dajcie sobie szansę na przeżycie muzyczne wyjątkowej klasy.

Daj się ponieść
Byłem pod tak wielkim wrażeniem, że po wszystkim czym prędzej pobieżyłęm na chór, aby podziękowac sprawczyni tej muzycznej wspaniałości. Zawstydziła się, chyba nie zdając sobie sprawy i ogromu swojego talentu i tego, jak wielką przyjemność sprawia w tem sposób innym ludziom. To umocniło mnie w przekonaniu, że oto mam do czynienia z prawdziwym, czystym talentem, który i Wam rekomentuję doświadczyć.

Czytaj także...

 

Na językach

 

Napisz do autora

Pola oznaczone * są wymagane.
Zgodnie z brukselską głupotą informuję o obecności cookies mojej stronie aby móc lepiej nią administrować. Uwaga, używamy także html, php a nawet flash i java. Jeśli ta informacja budzi twoje obawy i strach oraz moczenie nocne, opuść tę stronę
|
|
|
|
|
|
|
Harrold TV - telewizja internetowa
|
|
|
|
|
|
|

Zdjęcia na stronie w większości pochodzą ze strony pixabay.com. Muzyka w filmach pochodzi natomiast od autora Jason Shaw, ze strony audionautics.com

Kopiowanie treści tylko po uzyskaniu zgody od autora i podaniu pełnego źródła.

Zdjęcia na stronie w większości pochodzą ze strony pixabay.com. Muzyka w filmach pochodzi natomiast od autora Jason Shaw, ze strony audionautics.com

Kopiowanie treści tylko po uzyskaniu zgody od autora i podaniu pełnego źródła.